top of page
BG-01.png

W przypadku pojawienia się schorzeń narządu głosu niezbędna jest skuteczna i jak najszybciej podjęta rehabilitacja w pełnym zakresie. Jej elementarną częścią jest szeroko rozumiana edukacja zdrowotna, uwzględniająca profilaktykę nierozerwalnie związaną z higieną narządu ruchu i emisją głosu.

​

Przeprowa- dzone dotychczas badania dostarczają wielu dowodów na to, że to właśnie edukacja zdrowotna z zakresu pra- widłowego tworzenia głosu jest dla pacjentów źródłem sukcesów terapeutycznych, dlatego z roku na rok temat edukacji i profilaktyki staje się coraz bardziej doceniany i popularny.

​

WiÅ›niewska-DuszyÅ„ska M, Wojciechowska W, Garstecka A. Rehabilitacja schorzeÅ„ narzÄ…du gÅ‚osu – wpÅ‚yw edukacji zdrowotnej na efekty terapeutyczne. PIELĘGNIARSTWO POLSKIE 2022. 3(85), s: 144-50.
 

Podczas spotkaÅ„ edukacyjnych, które prowadzÄ™ - zapoznajÄ™ sÅ‚uchaczy z podstawowymi zasadami higieny ukÅ‚adu ruchu oraz aparatu mowy i oddechu. SÄ… to spotkania trwajÄ…ce do 2-3 godzin, kiedy przekazujÄ™ wiedzÄ™ nt. mechanizmów zaburzeÅ„, anatomii oraz fizjologii gÅ‚osu, rozmawiam z uczestnikami odpowiadajÄ…c na wszelkie, nurtujÄ…ce ich pytania, wspólnie analizujÄ…c każdy z przypadków. 
Jeżeli jesteÅ› zainteresowany zorganizowaniem spotkania ze mnÄ… w swojej szkole, pracowni, przestrzeni - skontaktuj siÄ™ ze mnÄ…. 

edu.png
bottom of page